Cannavaro: “Bëni kujdes, Juve nuk ka ngordhur akoma, Chiellini dhe Bonucci janë çift fantastik”

Në La Gazzetta dello Sport, Fabio Cannavaro foli për disa lojtarë të Juventusit.

TOPI I ARTË – “Ishte që nga fitorja ime që nuk ndodhte, kështu që është një shenjë e mirë. Jorginho është më i akredituari, edhe pse jam i bindur se Messi do ta fitojë. Barella dhe të tjerët të gjithë e meritojnë, por edhe Chiesa duhej të ishte në grup, për atë që ka treguar”.

BONUCCI DHE CHIELLINI – “Logjikisht varet nga fitorja e Kampionatit Europian. Bonucci dhe Chiellini vazhdojnë të jenë një çift i mrekullueshëm, pavarësisht viteve. Në perspektivën azzurre kemi mesfushorë dhe sulmues të shkëlqyer, por na mungojnë mbrojtësit e qendrës.

Bastoni po rritet mirë, por nëse nuk dalin lojtarë të tjerë, mendoj se Roberto Mancini do të duhet të marrë parasysh edhe mbrojtjen me tre lojtarë”.

FAVORITËT PËR KAMPIONAT- “Napoli favorit? Jo, por kush dëshiron të fitojë titullin do t’i duhet t’i mposhtë dhe nuk do të jetë aspak e lehtë. Milanezet janë shumë të forta, veçanërisht Inter dhe jo vetëm sepse kanë kampionatin në gjoks.

Inter është një ekip i fortë dhe kompakt. Dhe pastaj mos e kujtoni kurrë Juventusin për të ngordhur. E filloi keq, por nëse mposht Chelsea-n do të thotë që vlerat janë atje.

Allegri do të duhet t’i japë një ekuilibër dhe vazhdimësi më të mirë, sepse nuk është rastësi që në mungesë të Ronaldo-s pësojnë më shumë gola: sepse të tjerët duhet të “ngrihen” më shumë për të shënuar. Në një perspektivë më të gjatë, sepse gara për kampionat do të vendoset në pranverë, Kupa e Afrikës është shqetësuese për Napolin: sepse Spalletti do të humbasë shtyllën kurrizore aktuale të ekipit për një periudhë të gjatë: Koulibaly-Anguissa-Osimhen”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *