Oferta nga Premier League, kontratë tre vjeçare për lojtarin e Juves, mund të kryhet në janar

Situata te Juventus është mjaft e thjeshtë në lidhje me merkaton: pa një shitje, asnjë blerje nuk mund të kryhet.

Massimiliano Allegri është gjithashtu i vetëdijshëm për këtë, dhe në këtë moment ai mbetet i fokusuar në përmirësimin dhe vlerësimin e materialit tashmë të pranishëm në skuadër.

Ndërkohë, megjithatë, një nga situatat më të vështira për Juven mund të zhbllokohet: Aaron Ramsey mund t’i thotë lamtumirë ‘Zonjës së Vjetër’ dhe të kthehet në Premier League.

Njeriu i brendshëm i merkatos, Ekrem Konur, në profilin e tij në ‘Twitter’, zbuloi se fuqia e re e futbollit anglez ia ka vënë syrin Serie A ose më saktë Juventusit. Sipas gazetarit, në fakt, Newcastle United tashmë i ka ofruar një marrëveshje trevjeçare Aaron Ramsey-t.

Mesfushori uellsian, i cili mbërriti në një transferim falas në Torino dy vjet më parë, nuk ishte i suksesshëm te Juventus dhe klubi do të ishte shumë i lumtur të hiqte qafe pagën e tij neto prej 7.5 milionë në sezon.

Lamtumira e Ramsey-t, ndoshta tashmë në merkaton dimërore, mund të lejojë Federico Cherubini-n të provojë një goditje në hyrje: siç u tha në CMIT TV, i preferuari i Juventusit në mesfushë do të ishte Tchouameni.

Për talentin 21 vjeçar të Monaco megjithatë, Juve do të duhet të përballet me konkurrencën nga Chelsea dhe emra të tjerë të mëdhenj anglezë.

Të largosh Aaron Ramsey, i cili ka luajtur më shumë me Uellsin sesa me Juventusin që nga marsi, do të përfaqësonte një lëvizje të rëndësishme për sa i përket tregut të merkatos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *