E do Ancelotti, Juve gati të shkëbejë Rabiot me një tjetër mesfushor madrilen

Ky aktuali duhet të jetë sezoni i kthesës përfundimtare për karrierën e Adrien Rabiot.

Mesfushori francez ka arritur sezonin e tij të tretë te Juventus, por vështirë se ka arritur ndonjëherë të tregojë potencialin e tij të plotë.

Ish- lojtari i PSG ka një talent të madh të pashprehur, dhe tifozët, mjedisi dhe stafi prisnin të shihinin atë të lulëzonte në këto sezone te Juventus.

Juventus must be patient with Rabiot but he will reach the top, says Blanc  | Goal.com

Deri më tani nuk ka ndodhur dhe madje me Allegri-n ai vazhdon të udhëtojë shumë në rryma alternative.

Trajneri livornez u përpoq ta bënte përgjegjës edhe me deklaratat e tij dhe ai kërkon cilësi, sasi dhe madje një numër të mirë golash prej tij.

Komponentët që tani për tani kanë çaluar, veçanërisht në shenjën e mos vazhdueshmërisë.

Manchester United to make Rabiot bid -Juvefc.com

Prandaj Rabiot nuk është plotësisht bindës për Allegrin tani për tani, i cili përkundrazi do të donte një lojtar me karakteristikat e Dani Ceballos, pranë rikthimit te Real Madrid pas dëmtimit por larg të qenit në qendër të projektit të Carlo Ancelotti-t.

Nga ana tjetër, trajneri italian i klubit spanjoll e vlerëson shumë Rabiot, madje edhe kohët e fundit kur ishte te Everton.

Prandaj francezi, pa një ndryshim vendimtar të ingranazheve, mund të jetë një lloj ‘sakrifice’ në janar për të kënaqur Allegri-n.

Rabiot: "I feel good" - Juventus

Në fakt, nëse lind mundësia, nuk mund të përjashtohet një shkëmbim i barabartë mes dy mesfushorëve të cilët janë pothuajse të njëjtën moshë dhe me vlerë të barabartë ekonomike, rreth 30 milionë euro secili.

Real-it do t’i duhej një mesfushor më shumë fizik, ndërsa Juve do të kishte nevojë për një interpretues më teknik si Ceballos.

ë dy kanë kontratat e tyre përkatëse që skadojnë në 2023 me futbollistin e Real-it i cili merr një pagë prej rreth 3 milionë dhe lojtarin e Juventusit i cili në vend të kësaj arrin 7 milionë neto.

Juventus: Rabiot picks up muscle injury - Football Italia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *