Gazzetta dello Sport: Juve merr vendimin për disa rezerva!

Juventus ka një numër të konsiderueshëm lojtarësh të cilët janë në skadencë kontrate.

Ndërkohë që Bernardeschi me paraqitjet e fundit tek Juventus dhe në kombëtare po fiton gjithnjë e më shumë pikë që mund të çojnë drejtuesit në rinovimin e kontratës, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për lojtarë të tjerë.

Sipas Gazzetta dello Sport, De Sciglio do të largohet me parametër 0.

Mattia De Sciglio - Player profile 21/22 | Transfermarkt

Lojtari është kthyer në një rezervë të përhershme dhe tashmë Allegri nuk e aktivizon as me 5 zëvëndësimet. Për më tepër gjendja e tij fizike ka qënë gjithnjë problematike gjatë qëndrimit të tij në Torino. Ai ama pritet të qëndrojë deri në Qershor.

Nga ana tjetër edhe Perin është në skadencë dhe duket se nuk dëshiron të rinovojë për shkak se dëshiron të luajë titullar.

Për këtë arsye ai pritet që të largohet që në Janar. Juve beson tek ish-portieri i Primaveras Audero për të zëvëndësuar ish-portierin e Genoas.Inter Could Sign Sampdoria's Emil Audero To Replace Samir Handanovic,  Italian Media Claim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *