Juventusi po planifikon të bëjë një lëvizje për yllin e Man.City që në muajin janar, ja si qëndron situata

Sipas raportimeve të fundit, Juventus po planifikon të bëjë një lëvizje për yllin e Manchester City, Bernardo Silva.

Juventus ë ka pasur një fillim të ngadalshëm të sezonit në Serie A dhe aktualisht është në vendin e 7 pasi fitoi vetëm tre nga shtatë ndeshjet e saj të para.

Juventus do të shikojë për t’u ngjitur në renditje duke përmirësuar skuadrën sapo të hapet dritarja e transferimeve dhe, sipas CalcioMercato, sytë janë vënë tek Bernardo.

Është raportuar se Zonja e Vjetër ka kontaktuar tashmë City-n për të zbuluar synimet e Blues me 27-vjeçarin, pasi klubi duket se do të largojë mesfushorë si Aaron Ramsey dhe Weston McKennie.

Raporti thotë se Juventus do të përpiqet të sigurojë Bernardo-n në huazim në janar, ose deri në fund të sezonit ose me një mundësi për ta blerë, dhe se “negociatat do të intensifikohen” pasi të kenë bërë disa shitje.

Duket se portugezi ka qenë i etur për të lënë Etihad Stadium gjatë verës dhe ai ishte lidhur vazhdimisht me një lëvizje në Spanjë.Bernardo Silva has told Manchester City he wants a transfer this summer,  manager Pep Guardiola confirms - Eurosport

Sidoqoftë, asnjë lëvizje nuk u materializua dhe Bernardo ka vazhduar të ketë një fillim të shkëlqyer të sezonit.

Ai ka gjetur sërish formën e tij më të mirë dhe është bërë vendimtar për Pep Guardiola-n edhe një herë, duke filluar tetë ndeshjet e fundit të Premier League dhe Champions League.

Me katër vite të mbetura në kontratën e tij, Man.City nuk është nën presion për ta shitur dhe duket se nuk ka gjasa që të lejojnë një nga lojtarët e tyre më të mirë të largohet në huazim.

UEFA Champions League on Twitter: "🔵⚫️ Club Brugge wonderkid Charles De  Ketelaere on target ⚽️ #UCL… "

Ndërkohë, Manchester City thuhet se është ndër disa klube që ka treguar interes për yllin e Club Brugge Charles De Ketelaere.

Sulmuesi 20-vjeçar tashmë ka 84 ndeshje me ekipin e parë, duke shënuar katër herë këtë sezon, dhe do të luajë kundër Manchester City-t në Champions League javën e ardhshme.

Sidoqoftë, sipas Fichajes, përmes TeamTalk, Manchester United, Liverpool, Arsenal dhe Leicester City gjithashtu i janë bashkuar garës.

Crystal Palace don't need to buy Aaron Ramsey or John Swift in the January  transfer window - Mark Wyatt - football.london

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *