Veretout sfidon Juven: Ja si e ka ndryshuar Mourinho Romen!

Jordan Veretout, fitues i freskët i Nations League me Francën, ka bërë disa deklarata për Sky Sport në lidhje me ndeshjen e ardhshme kundër Juventus-it në Serinë A:

“Ndeshja kundër Juventus-it vlen tri pikë. Ne luajmë gjithmonë për të fituar dhe do të shkojmë në Torino me këtë objektiv.

Do të jetë një sfidë e bukur, por në fund vlen vetëm tri pikë”, ka thënë lojtari i Roma-s.

AS Roma coach Josè Mourinho, Jordan Veretout and Joao Sacramento... News  Photo - Getty Images

“Ne luajmë gjithmonë për të fituar. Kemi një trajner që ka fituar pothuajse gjithçka dhe kjo ka rëndësi.

Të fitosh ndeshje si ajo kundër Juventus-it do të ishte e rëndësishme.

“Punojmë shumë mirë me Mourinho-n, na ka dhënë një mentalitet të ri. Nëse do të vazhdojmë ta ndjekim, atëherë do të mund të arrijmë lart”.SERIE A - AS Roma, Veretout wants to win the derby for Jose Mourinho

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *