Categories
Lajme

Agjenti këshillon Juven: “Janari duhet të të shohë me një sulmues tjetër”

Duke ndërhyrë për mikrofonët e TMW News, agjenti Giocondo Martorelli foli edhe për Juventusin e Massimiliano Allegri-t: “Për luftën e kampionatit, vetëm Juve mungon, por jam i bindur se bardhezinjtë mund të kthehen në gjendjen më të mirë.

Për në janar, do të varet nga nevojat e ekipeve në atë moment. Juve ndoshta do të duhet të ndërhyjë në sulm. Situata në Napoli është komplekse, duke pasur parasysh se ata do të humbasin tre lojtarë me rëndësi absolute për Kupën e Afrikës”.

“Sa i përket çështjes Belotti – shtoi agjenti – ai bëri një cikël prej disa vitesh në Toro dhe ndoshta Presidenti Cairo nuk ishte aq i vëmendshëm kur ekzistonte mundësia për ta shitur për një shumë të konsiderueshme. Ndoshta mendoi se në të ardhmen do të kishte qenë mundësia për të marrë një shumë edhe më të lartë. Tani lojtari padyshim që dëshiron të përpiqet të luajë për diçka domethënëse dhe ndoshta të fitojë diçka, diçka që në këtë moment nuk mund të ndodhë te Torino”. Situata e kapitenit të granatave është veçanërisht delikate, me sulmuesin italian i cili nuk duket i gatshëm të rinovojë kontratën e tij. Prandaj Belotti mund të largohet nga Torino: mbi të disa ekipe përfshirë Inter dhe Milan.

con Giocondo Martorelli - TUTTOmercatoWEB.com

Komenti përfundimtar për Vlahovic, në krye të listës së dëshirave të Juventusit:

“Për Vlahovic them se askush para 12 muajsh nuk mund ta kishte imagjinuar një evolucion të tillë. Unë gjithmonë kam thënë se ai kishte potencial të jashtëzakonshëm, por kurrë nuk mund ta imagjinoja që do të merrte rezultate të tilla të rëndësishme. Kërkesat po bëhen shumë të forta në të gjithë Europën dhe e ardhmja e tij ka shumë të ngjarë të jetë larg Firenze-s”.

Ku do të luajë sulmuesi serb vitin e ardhshëm? Në gjurmët e 21 vjeçarit janë ekipet kryesore nga e gjithë bota, përfshirë Juventusin. Çmimi i vendosur nga presidenti i vjollcëve Rocco Commisso, megjithatë, është shumë i lartë dhe për momentin drejtuesit e Juventusit nuk mund të mendojë të shpenzojnë këtë shumë. Situatë veçanërisht komplekse.Giocondo Martorelli: "Ecco come nacque il mio rapporto con Beppe Bergomi" -  TUTTOmercatoWEB.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *