Categories
Intervista Lajme

Sarri: Mungon alternativa e Immobile! Sot gabuam në disa momente…

Maurizio Sarri foli për DAZN duke analizuar humbjen e Lazios përballë Juves. Ja intervista e tij:

“Skuadra bëri atë që duhet të bënte, Kemi qëndruar në ndeshje deri në fund dhe në përpjekjen për të barazuar ndeshjen u ndamë.

Gjysëmorëshin e parë të pjesës së dytë luajtëm shumë mirë por kemi munguar në 11 metrat e sulmit.”

La frecciata di Sarri: La Juve non poteva permettersi certe spese, qui invece si può lavorare

Shume rekuperime por pak goditje?

“ Nuk ishte e lehtë. Filluam mirë por kaluam shpejt në dizavantazh. Ata ndryshuan me futjen e Kulusevskit dhe mbronin të tërhequr.

Edhe nëse rekuperon topin ka 7-8 lojtarë që presin. Nuk ishim të rrezikshëm.”

Sarri to DAZN: “It was Inter who had to throw the ball out. I was expecting some red “

Mungon një alternativë për Immobile?

“ Të kesh një alternativë për dikë që shënon 40 gola në sezon është e vështirë.”

Lojtarët nuk morën përgjegjësi sot…

“ Na mungoi driblimi në anësore ku shpesh krijohen raste. Është e paimagjinueshme që anësorët tanë të krijojnë shumë cdo ndeshje. E rëndësishme është që skuadra të luajë mirë, jo si në cerek orëshin e fundit.”Sarri continua la polemica: “Giroud ha vinto un mondiale senza mai segnare”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *