Categories
Intervista Lajme

Barzagli me elozhe për Juventusin: “Ndaj Lazios ishte ndeshja më e bukur e sezonit, për mua ishte një fitore që…”  

Ish-lojtari i Juventusit, Andrea Barzagli ka përshëndetur paraqitjen e ish-skuadrës së tij kundër Lazios dje dhe mendon se është më e mira që ka parë prej tyre në Serie A këtë sezon.

Juventus mundi Biancocelestët 2-0 para tifozëve të kundërshtarit të tyre për të mbyllur diferencën mes kryeqytetasve dhe katërshes së parë.

Ajo fitore erdhi me përqëndrim të madh dhe ekzekutim të përsosur të taktikave të Massimiliano Allegrit.

Pas një pune kaq të vështirë, dy penallti nga Leonardo Bonucci siguruan që Juve të rikthehej me të gjitha pikët.

Barzagli mendon se Juve ka luftuar shumë kundër Fiorentinës, por ai insiston se performanca kundër Lazios është më e mira e tyre deri më tani.

Ai tha për DAZN, siç citohet nga Calciomercato: “Një fitore e madhe, pashë përmbajtje dhe cilësinë e duhur. Për mua është një fitore e merituar e Juventusit, ndoshta suksesi ndaj Lazios. Fiorentina dha diçka më shumë, por kjo ishte ndeshja më e mirë e sezonit të Juventusit”.

“Lazio do të jetë gjithmonë një ekip i vështirë për t’u mposhtur dhe Juventusi duhej të ishte pothuajse i përsosur për të mos dështuar në humbje. Ata ishin aq të mirë, ose ndoshta më të mirë se sa prisnin shumica e tifozëve, dhe përfundimisht e arritën qëllimin. Pyetja tani është, a mund të jetë Juve konsistente për pjesën tjetër të sezonit?”

“Ata kanë lùftuar kundër kundërshtarëve më pak cilësorë dhe duket se djemtë e Max Allegrit ekzaltohen vetëm për ndeshjet e mëdha. Kjo do t’u kushtonte shumë këtë sezon, sepse ka vetëm disa skuadra kryesore për t’u përballur dhe pikët për kampionat fitohen shumica nga klubet më të vogla”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *