Categories
Intervista Lajme

Matthijs de Ligt: Ëndërroj të fitoj Champions League. Rinovimi? Aktualisht nuk e mendoj sepse…

Matthijs de Ligt foli në konferencë për shtyp në prag të Chelsea-Juve.

NDESHJE TË BUKURA – “Për mua janë ndeshje të bukura për t’u luajtur, në Stamford Bridge me Chelsean është mirë. Është thelbësore të jemi kompaktë, ata kanë cilësi dhe janë të fortë në rinisje.

Është një rast shumë i rëndësishëm nesër, ne duhet të luajmë me qetësi, me teknikën tonë që bën diferencën. Dhe duhet të jemi të fortë në fushë, ndeshje e vështirë, është normale që Juventus të luajë kështu”.

Juventus star De Ligt names Chelsea player who 'makes the difference'

ME TË VOGLAT – “Problem mendor? Nuk e di. Në Champions ka edhe ndeshje të ndryshme, të lënë më shumë hapësirë ​​edhe për rinisje.

Kemi Chiesa, Morata, kanë shumë fuqi, kjo është një mënyrë për të luajtur, madje edhe të rinisemi. Me skuadrat e vogla kemi më pak hapësirë, duhet të gjejmë një mënyrë tjetër për të shënuar, duhet të përmirësohemi këtu”.

MENDJA LARG NGA ATALANTA – “Nuk do të jetë e vështirë, luajmë për vendin e parë në Champions League dhe është shumë e rëndësishme që ne të jemi të parët në grup. Shohim ndeshje pas ndeshje, tani ka shumë. Nuk është e mundur të shohësh vetëm ndeshjet që luan”.De Ligt kijkt uit naar weerzien met Ziyech en verklaart vorm Juve in Europa  - Voetbal International

FITOJA E CHAMPIONS – “Ëndërr? Po, për mua është, siç mendoj për të gjithë. Por nuk është e lehtë. Le të përpiqemi të bëjmë më të mirën dhe të shohim se si do të shkojë, duhet të përmirësohemi ndeshje pas ndeshje”.

GRUMBULLIMI – “Kemi fituar dy herë, kjo është më e rëndësishme për grumbullimin tonë. Per mendimin tim kemi një frymë tjetër, mendoj se tre pauzat që kishim ishin të vështira. Fituam para ndalesave, për të patur vazhdimësi është e rëndësishme të qëndrojme bashkë. Tani mund të qëndrojmë bashkë dhe të kemi këtë vazhdimësi”.

RINOVIM – “Tani nuk e mendoj, jam i fokusuar në ndeshjet për të luajtur, ne po luftojmë në kampionat dhe tani duhet të kemi lojtarë të fokusuar tek ndeshjet, tek fitoret. Jemi në nëntor dhe për ne në këtë periudhë është e rëndësishme të kemi fokusin te Juventusi”.

Allegri & De Ligt “It will be an important test.” - Juventus

SHPIRTI JUVES – “Pas grumbullimit e kuptuam se çfarë duhet të bëjmë për të qenë Juventus, duhet të jemi të ashpër në fushë, të vdesim në fushë, të kemi këtë shpirtin e vuajtjes. Me Fiorentinën dhe Lazion e pashë këtë frymë, duke qenë të fortë. Është shumë e rëndësishme për ne”.

LUKAKU- “Ai është një sulmues i madh, është i fortë, i shpejtë, di të finalizojë. Mendoj se ai luan ndryshe te Chelsea. Në të njëjtën mënyrë, Chelsea është një nga klubet më të mira në botë, edhe pa Lukakun. Ata e dinë se si të luajë mirë pa një sulmues, ndoshta luajnë më shumë në hapësira. Do të jetë e vështirë pa Lukakun ose me Lukakun”.

KRAHASUAR ME NDESHJEN E PARË – “Kemi luajtur me shumë pjekuri, pasion. Ishte ndeshja më e mirë e jetës sime? Nuk e di. Nuk e mendoj gjithë ditën. Gjithmonë përpiqem të luaj në maksimum dhe nuk e di nëse ishte më e mira”.I dream of winning the Champions League with Juve” - D1SoftballNews.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *