Categories
Lajme Merkato

Chelsea-Juve jo vetëm në Champions, kryqëzim edhe në merkato: ja lojtarët që i kërkojnë njëri-tjetrit

Ka pasur gjithmonë marrëdhënie të shkëlqyera mes Chelseat dhe Juves. Askush nuk ka dhuruar asgjë, por kur është dëshmuar e nevojshme, gjithmonë është identifikuar zgjidhja e duhur për të përfunduar një marrëveshje.

Vetëm mendoni se çfarë bënë me Juan Cuadradon në të kaluarën, kolumbiani nuk ishte në gjendje të përshtatej në Londër dhe shumë shpejt shkoi në huazim te Juve:.

Një sezon pozitiv me të drejtë blerjeje falas, të pa ushtruar nga Juve brenda kornizës kohore të përcaktuar.

Negocim i gjatë dhe kompleks, thuajse në fund të verës ja ku u sheshuan gjërat: huazim trevjeçar prej 5 milionë euro në sezon me detyrim blerjeje të kushtëzuar për 25 milionë gjithsej, nga të cilat do të ishin zbritur paratë e paguara tashmë për huazimin.

Një tjetër marrëveshje e arritur për Gonzalo Higuain, vetëm gjysmë sezoni me koston e nevojshme për të shmangur humbjen te Juventus pas dështimit te Milan:

Pa blerje, megjithatë, ai nuk do të kishte qëndruar në Londër edhe nëse Maurizio Sarri do të kishte qenë ende trajner i Blues.

Did Chelsea Make a Mistake in Signing Juan Cuadrado? | Bleacher Report |  Latest News, Videos and Highlights

Dyshja u bashkua sërish me Juventusin, i cili duhej të gjente një marrëveshje me Chelsean për të çliruar trajnerin nga revolucioni i dështuar, i plotësuar me pagesën e një shumë lirimi. Kjo është historia e kohëve të fundit.

Megjithatë, ka pak a shumë dinamika të fshehura të merkatos që mund të ndizen edhe në muajt e ardhshëm. Ja cilat janë disa prej tyre:

CHRISTENSEN – Gjithmonë në vëzhgimin e Juventusit, edhe ai është skadencë kontrate.Chelsea handed major lift as agent of top star denies Juventus move talk

Objektiv i vështirë, por shumë më tepër se një sondazh tashmë është bërë.

JORGINHO – Në të kaluarën një objektiv i vërtetë, një mundësi për të ardhmen: nëse do të largohej nga Londra, Juve do të bënte me kënaqësi një përpjekje. Agjentët e tij tashmë e dinë këtë.

KULUSEVSKI – Në mesin e klubeve të Premier gati për ta blerë në rast se Juve vendos vërtet ta shesë, është edhe Chelsea. Kërkesa nuk është e frikshme.Juve, not just Ramsey: from Rabiot to Kulusevski, who can leave

RABIOT – Marrëveshja e Saul po rezulton të jetë një dështim, nëse spanjolli largohet tashmë në mes të sezonit, blutë mund të hidheshin vërtet për Rabiot.

Kontakte me nënën Veronique, Juve nuk do të kërkonte më mirë.

RUDIGER – Është gati të shkojë në skadencë, shumë top klube tashmë e kanë kontaktuar. Juve gjithashtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *