Categories
Lajme Merkato

De Ligt mund të transferohet në Spanjë!

Vazhdohet të flitet për Matthijs De Ligt për dhe për të ardhmen e tij, sidomos në mediat spanjolle.

Hollandezi duket se po studion hapin e rradhës në karrierën e tij futbollistike dhe flitet tashmë edhe për një kalim të mundshëm të tijin në La Liga.

Një nga pretendentët e muajve të fundit ka qënë Barcelona e cila me Xavi na pankinë duket e përqëndruar tek Kounde i Sevilla.

De Ligt wants to leave Juve and is thinking about Barça

Për këtë arsye Raiola ka nisur bisedimet me Real Madrid.

Blanocs kanë nevojën të përforcojnë mbrojtjen ku Militao e Alaba duket se nuk mjaftojnë për të kënaqur Ancelottin.

Prandaj De Ligt duket njeriu i duhur edhe vetë lojtari duket se preferon Barcelonën.

ATTENTION, FC BARCELONA, REAL MADRID AND THE GIANTS OF THE PREMIER: Mino  Raiola openly declared that Matthijs de Ligt could leave Juventus in 2022

Sipas “elnacional.cat”, De Ligt pritet të pranojë ofertën sepse për të La Liga konsiderohet një hap përpara në karrierën e tij.

Vetë lojtari i pyetur në konferencën e fundit për shtyp lidhur me kontratën e tij u përgjigj:

“ Nuk kemi filluar të flasim për këtë gjë. Tani fokusi është tek fusha”Chelsea make Juventus star Matthijs De Ligt 'top target' with Antonio  Rudiger and Andreas Christensen in final year of contracts but will need to  break their transfer record

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *