Categories
Lajme Merkato

Cherubini është vetëm, Juventus mendon t’i bashkojë një Drejtor Sportiv

Juventus po punon për të zgjidhur problemet e skuadrës në dispozicion të Massimiliano Allegrit dhe do të bëjë gjithçka për të bërë disa shtesa në janar.

Shumë do të varet nga shitjet dhe ne e dimë se ato nuk do të jenë shumë të thjeshta, por me siguri drejtuesit e Juventusit nuk do të lënë gurë pa lëvizur.

Duke filluar nga Ramsey, i cili sipas shumë mediave italiane është me të vërtetë jashtë loje dhe çdo gjë tjetër veçse i dëmtuar.

Holding him back is clear” Cherubini discusses Dybala's future and  Locatelli transfer -Juvefc.com

Largimi i uellsianit duhet t’i hapë dyert një blerjeje në mesfushë, por drejtuesit e Juventusit nuk dëshirojnë më të shpenzojë para kuturu pasi kanë “djegur” 700 milionë vitet e fundit (shuma e dy rritjeve të kapitalit që janë kryer).

Në këtë drejtim, sipas Corriere della Sera, po mendohet një përforcim i zonës Football, që aktualisht drejtohet nga Federico Cherubini.

Me drejtorin aktual, ekipi i tij u promovua në ekipin e parë, duke përfshirë Manna dhe Tognozzi, por duket se po punohet për një tjetër figurë.

Juventus transfer market, there is Allegri's yes for the tip: Cherubini at  work

Në synimet e presidentit Agnelli, ky menaxher i ri (drejtor sportiv në praktikë?) duhet të shmangë gabimet e vlerësimit të seancave të fundit, në të cilat kanë ardhur lojtarë me rroga të larta, por me performancë joproporcionale.

Gabimet e kryera nga ekipi i parë i merkatos kanë bërë dëme të konsiderueshme të cilat nuk janë zgjidhur akoma dhe klubi po i vuan.

Agnelli ka hedhur shumë para dhe nuk do të kryejë dy herë të njëjtat gabime. Nuk ka më parametra zero me paga të mëdha.Colpo low cost a centrocampo? Due nomi per gennaio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *