Categories
Lajme

Gazetari juventin kunder Chiesa: Te mos e mbrojme kot sepse…

Humbja e thelle ne Stamford Bridge beri qe te gjithe tek Juventus te vihen ne diskutim. Lumi i kritikave nuk kurseu asnje.

Federico Chiesa ishte nje nga te kritikuarit e medhenj te gazetarit juventin Alessandro Pea i cili per Radio Amore Campania u shpreh:

“Juventus shenon me vehstiresi. Kunder Lazios shenuan me 2 penallti. Mjaft me me kete Chiesa qe ne 13 ndeshje ka shenuar vetem 1 gol”

Per sa i perket luftes Scudetto Pea shton:

“Inter mbetet pretendentja kryesore sipas meje sepse ka skuader me te kompletuar dhe ka patur pak demtime deri me tani. Veshtire qe Juve te rikthehet ne gare.

Ndeshen perballe Atalantas qe ka 4 pike me shume ne klasifikim. Sipas meje skuadra e Allegrit duhet te shtrengoje dhembet per te dale e katerta”- perfundoi ashper Pea.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *