Categories
Lajme

Juventus dhe Milan ne gare per sulmuesin francez

Juventus eshte ne kerkim te perforvimeve ne sulm. Kean dhe Morata nuk po arrijne te shenojne rregullisht.

Ekipit i mungojne shume golat e Ronaldos. Per kete arsye bardhezinjte ndjekin nje sulmues francez i cili gezon edhe pelqimin e Stefano Pioli.

Behet fjale per Randal Kolo Muani, sulmues i Nantes. Sulmuesi i datelindje 1998 eshte ne skadence kontrate ne qershorin e ardhshem dhd sipas calciomercatonews.com, nuk ka ndermend te rinovoje.

Milan dhe Juve kane shfaqur interesimin e tyre por Nantes vazhdon te kerkoje 20 milione euro pavaresisht kontrates ne skadence.

Muani eshte nje sulmues i ri dhe mjaft aktiv ne te gjithe frontin e sulmit. Nje lojtar qe mund ti beje pune Allegrit, duke pare vestiresite qe ekipi ka per te krijuar raste shenimi.

Milan duket me shume i interesuar per nenshkrimin me parameter 0 nderkohe qe Juventus duket e gatshme te paraqese nje oferte ne merkaton e dimrit.

Juve deshiron ti mundesoje perforcime Allegrit por pa bere investime te medha duke pare borxhet e shumta te akumuluara nga Juventus gjate pandemise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *