Categories
Lajme Merkato

Juventus futet me urgjencë në merkato, ja lista me emrat që kërkon

Juventus ka një mesfushë për të revolucionarizuar, mes lojtarëve për t’u shitur dhe cilësisë dhe freskisë për t’u shartuar në repartin më delikat të skuadrës (dhe në përgjithësi, mund të thuhet, të çdo skuadre).

Falë Calciomercato.com mund të bëjmë një përmbledhje të shpejtë të të gjithë emrave që Juve mund të kërkojë që në janar, e sigurt për qershorin.

Duke qenë se të paktën një mesfushor duhet të shitet përpara se të merren të tjerët, ekziston perspektiva e Axel Witsel në një transferim të lirë: ai dëshiron Juventusin dhe Allegri e dëshiron atë, por Cherubini nuk preferon të investojë tek lojtarët mbi 30 vjeç.

Pra, këtu është një kontratë tjetër lojtari që skadon (këtë herë me Borussian tjetër, Moenchengladbach) si Denis Zakaria, i ndjekur edhe nga Roma dhe Liverpooli.

Një tjetër parametër zero mund të jetë Boubacar Kamara i Marsejës, i ndjekur nga Milani dhe klube të tjera.

OSE HUAZIM – Rroftë edhe pista e cila, përmes disa shkëmbimeve, mund të çojë te Gonzalo Villar i Romës ose Leandro Paredes i Paris Saint-Germain.

Por edhe për Kouadio Konè, shokun e Zakarias te Gladbach, apo për Jens Cajuste nga Midtjylland. Me pak fjalë, të blihet kush të mundet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *