Categories
Lajme

Nga Spanja: Allegri rrezikon pankinen! Mbi te hija e…

Massimiliano Allegri nuk po sjell rezultatet e shumepritura ne Torino. Max erdhi kete vere duke dhene menjehere shpresa per fitimin e kampionatit dhe rritjen ne Europe por rezultatet jane kunder tij.

Skuadra ka veshtiresi si perballe skuadrave te vogla ashti edhe perballe te medhajave.

Sipas fichajes.net Agnelli eshte i zhvenjyer dhe mendon shkarkimin e tij nese keto rezultate vazhdojne. Emri ne krye te listes eshte Zinedine Zidane i cili per momentin eshte pa skuader dhe duket se ka dhene gatishmerine per te marre Juven gjate sezonit.

Problem mbetet kontrata 4 vjecare e firmosur nga Max kete vere qe i garanton atij plot 9 milione euro ne sezon.

Nje shkarkim mund te kushtonte shume nese konsiderohet edhe rroga e Zidane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *