Categories
Lajme Merkato

Përforcimi i rradhës me parametër 0 mund të vijë nga Lazio

Juventus kërkon të përforcojë ekipin me lojtarë të rinj, të fortë dhe me kosto të ulët.

Një nga lojtarët që përkon me këto parakushte është pikërisht mbrojtësi qendror i Lazios Luiz Felipe.

Italo-braziliani i datëlindjes 1997 është në skadencë kontrate në fund të sezonit.

Luiz Felipe excited by Barcelona speculation but remains focused on targets  at Lazio | Goal.com

Sipas Il Corriere dello Sport, lojtari nuk dëshiron të rinovojë kontratën aktuale dhe po kërkon një sistemim të ri.

Përveç Juves, për të interesohet edhe Lazio e ish-trajnerit të tij Simone Inzaghi.

Juve e pëlqen Luiz Felipen për aftësinë që ka për tu përshtatur në role të shumta në mbrojtje dhe eksperiencën e gjatë të grumbulluar në Serie A tek Lazio.

Will the Return of Luiz Felipe Allow Lazio to Secure a Top-Four Spot in  Serie A? | The Laziali

Me Bonucci e Chiellini që i afrohen fundit të karrierës dhe Rugani i cili nuk bind Allegrin për të qenë një titullar i besueshëm, Luiz Felipe ka mundësi që të gjejë shumë hapësira tek Juventus.

Luiz Felipe u transferua në itali në 2015 nga ituano për rreth 500 mijë euro për tu lënë në huazim tek Salernitana në Serie B, ekipi tjetër në pronësinë e presidentit Lotito.

Ai është në gjendje të luajë si qendërmbrojtës në mbrojtjen me 3 ose 4 lojtarë dhe shpesh është aktivizuar edhe si mbrojtës i djathtë.Sannino: "Luiz Felipe? He is a great talent with pace, technique, strength  and personality" | The Laziali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *