Ish-arbitri Bergonzi: Edhe une do te kisha bere si Orsato

Lidhur me ndeshjen Juventus-Roma foli edhe arbitri Mauro Bergonzi për emisionin Maracana. Ai u shpreh:

“ Unë do te kisha bere te njëjtën gjë me Orsaton ne atë situate. Ishte shume e vështire. Ai ishte pozicionuar shume mire dhe nuk pati kohe për te menduar nëse mund te ishte një avantazh.

Te fërshëllesh penalltinë ishte diçka e thjeshte dhe e menjëhershme. Gjate pushimit I tha disa gjera Cristantes por edhe duke gabuar vendosi ti përgjigjet lojtarit duke dhëne një shpjegim. Mbase edhe ai do te kishte preferuar te jepte golin por ishte një situate e vështire. ”

L'ex arbitro Bergonzi: "Il rigore su Cuadrado ha fatto ridere mezza Europa"

Çfarë do te kishte bere VAR nëse do te ishte vazhduar?

“ Do te ishte vlerësuar prekja me dore e Mkhitaryan qe për mua nuk ishte për tu ndëshkuar sepse nuk ishte e vullnetshme.”

Orsato ka përfunduar ne ciklonin e kritikave për ketë ndeshje ku si gjithmonë mediat analizojnë me kujdesin maksimal çdo gjë e cila mund te perceptohet ne favor te Juves.Mauro-Bergonzi-ex-arbitro - Calcio Atalanta

Thuram per La Stampa: Juve do te ringrihet!

Lilian Thuram foli për La Stampa lidhur me sfidën e Juves kundër Romes për të dhënë versionin e tij për këtë ndeshje. Ai shpreh:

” Nuk e ka pare kurrë Juven këtë sezon. E di qe tani po ecën disi me mire. Është skuadër e madhe dhe do te ringrihet.

“Nëse Allegri diskutohet atëherë kane probleme me futbollin, jo me Juven.”

Lilian Thuram - Wikipedia

Nuk me mungonte pyetja për blerjet e fundit te PSG:

“Nuk është hera e pare qe bëj skuadër grumbullon lojtaret me te mire. Këtë gjë beri Juvja ime. Kur isha i vogël mbaj mend edhe Milanin e Van Basten, Rijkaard, Gullit, Maldini e Baresi. Fiton gjithnjë me i pasuri sepse futbolli eshte pasqyrim i shoqërisë.

Thuram flet shpesh për Juven edhe pse tifozët juventine nuk kane konsiderate ndaj tij pas largimit post-calciopoli.

We′re not born racist, we become it′: Lilian Thuram on racism, son Marcus  taking a knee | Sports | German football and major international sports  news | DW | 15.03.2021

Mourinho: Juve nuk ka dalë jashtë luftës për titull, ne nuk duhet t’u dhurojmë asgjë. Tifozët nesër…

Në prag të ndeshjes me Juventusin, Mourinho, në një konferencë për shtyp, siguroi tifozët e Romës për kushtet e Abraham. Trajneri i verdhekuqve më pas foli për kurthet e një ndeshjeje po aq delikate sa ajo e Allianz Stadium dhe për dallimet midis ekipit të tij dhe atij të Allegri-t, të cilin ai vazhdon ta konsiderojë si një nga pretendentët më seriozë për titull pavarësisht fillimit të ndërlikuar të kampionatit.

Si janë kushtet e Abraham?

“Të shohim, stërvitja e sotme nuk mund të thotë shumë, por do të udhëtojë me ne. Nëse do të luajë, në stol apo në tribunë, do ta shohim nesër. Në çdo rast po përmirësohet”.

A është Juventus ende në garë për kampionat?

“Duhet të pyesni Allegri-n. Sipas mendimit tim, po. Ata janë një ekip shumë i fortë, gjithmonë luajnë për të fituar ndeshjet dhe kampionatin. Ata nuk janë një ekip me njëmbëdhjetë lojtarë të mirë, kanë më shumë se njëzet lojtarë të mirë. Edhe trajneri gjithashtu ka shumë eksperiencë. Juve është një kandidat i fortë”.

Kush janë “rezultatistët”?

“Janë ata që fitojnë, pastaj ky emër duket diçka negative. Ky është një koncept i gabuar, Allegri dhe unë kemi fituar diçka dhe kjo duhet parë në mënyrë pozitive. Unë kam udhëhequr disa klube, do të jem i lumtur të përshëndes Allegri-n para dhe pas ndeshjes. Ka respekt dhe vlerësim, ne takoheshim shpesh në takimet e UEFA-s në Nyon, hanim drekë dhe darkë së bashku. Nuk është se jemi miq të mëdhenj, por mua më pëlqen si person dhe ne kemi një marrëdhënie të mirë, do të jetë kënaqësi të jem bashkë me të. Unë jam padyshim i lumtur që ai është kthyer në punë, ka qenë jashtë për një kohë të gjatë”.

Çfarë mendoni për emërimin e arbitrit dhe si mendoni se do të priteni?

“Orsato është një gjyqtar me përvojë, nuk kam asnjë problem me të. Sa i përket pritjes, herën e fundit që pata një reagim kritik, njerëzit harruan nëntëdhjetë minutat e lojës. Njerëzit qëndruan me reagimin emocional të dhjetë sekondave duke harruar nëntëdhjetë minutat e lojës. Sot ne flasim për respekt, por në ato nëntëdhjetë minuta u harruan të gjitha këto. Nuk është një dramë”.

Çfarë do të thotë të luash kundër Juves dhe cilat janë ndryshimet mes jush dhe tyre?

“Të luash kundër një skuadre si Juventusi është gjithmonë një sfidë që më pëlqen. Ne e filluam kampionatin disa javë më parë, por po luftojmë për të fituar Conference League, ata po luftojnë për Champions League. Unë mbërrita tre muaj më parë, Allegri ka më shumë përvojë te Juventus. Por duhet t’i harrojmë këto gjëra, dhe të përpiqemi ta fitojmë ndeshjen. Kur ajo fillon deri në sekondën e fundit e gjithë kjo duhet të harrohet, mbi të gjitha ne duhet ta harrojmë dhe duhet të kemi personalitetin dhe guximin për të luajtur ndeshjen tonë dhe përpiqemi ta fitojmë”.

Si mendoni se mund të shkojë ndeshja?

“E vetmja gjë që mund të krahasoj me të kaluarën është pragmatizmi i rezultatit. Vitin e kaluar kishte rezultate, këtë vit një tjetër. Unë po përpiqem të rris ekipin, ne kemi një plan loje dhe është e vështirë të punosh. Të gjitha sepse sot nuk kemi bërë asgjë praktikisht, kemi punuar shumë individualisht. Kemi një plan loje, e dimë kundër kujt luajmë dhe tashmë e dimë që Allegri e di se si do të luajmë, dyshimi i vetëm është nëse do të luajë Abraham apo jo. Ne, nga ana tjetër, nuk mund ta kuptojmë se kush do të luajë te Juventus sepse ka kaq shumë lojtarë edhe nëse ata nuk kanë Dybala dhe Rabiot, kanë shumë mundësi dhe përgatitja për ndeshjen është më e komplikuar, do të jetë një ndeshje që do të shërbejë për të ardhmen. Ne po rritemi dhe për mua një identitet i caktuar është i rëndësishëm, nuk dua të luaj ndryshe nga ajo që dimë të bëjmë. Do të shkojmë atje për të luajtur, nëse nuk fitojmë do të doja që të ishte faji i Juventusit dhe jo yni. Ata do të kenë një dinamikë të caktuar dhe ne gjithashtu, nuk dua të humbas identitetin tonë të lojës, nuk dua t’i jap ose ofroj Juventusit atë që ata duan të kenë, unë dua t’u jap atyre gjëra që nuk u pëlqejnë. Kjo është dialektika e lojës, më duhet ta përshtas ekipin ndonjëherë dhe për mua është më e vështirë se Allegri”.

Objektivi i Juves në sulm: Jam rritur në Torino, nuk tregoj për kë bëj tifo, por në ‘PlayStation’ zgjedh Juven!

Lorenzo Lucca është njeriu i momentit. Sulmuesi i ri është në një fazë shpërthimi, dhe ai po e demonstron atë me fanellën e Pizës në Serie B.

Aq sa ka përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të mëdha, përfshirë Juventusin. Këto janë fjalët e tij për SportWeek:

FILLIMET – “Unë kam lindur me topin në këmbët e mia. Fillova në CBS Milan në Torino, një lloj shkolle futbolli e lidhur me klubin kuqezi. Vëllai im, që është 15 vjeç, tani ka filluar gjithashtu nga aty. A mund të përfundoja te Milani? Jooo … E vërteta është se më mori menjëherë Torino. Për kë bëj tifo? Unë nuk bëj tifo për askënd (qesh). Tek Torino? Ndoshta arrita atje shumë shpejt. Jam pjekur shumë në kokën time dhe si lojtar, vetëm në vitet e fundit”.

SERIE A - Torino's regret this season, Lorenzo Lucca

“Si fëmijë kam qenë i shkurtër dhe i shpejtë, aq sa kam luajtur si anësor dhe jo si qendërsulmues si tani. Me pak fjalë, mund të jetë që nuk vihesha në dukje dhe konsiderohesha si një nga të shumtët. Unë u rrita më vonë, dhe krejt papritur. Në fakt, para se të fitoja disa centimetra, isha ndalur për një kohë të gjatë për shkak të problemeve me shpinën: vetëm më vonë u bë e qartë se ishte sinjali që do të shpërtheja në gjatësi. Fitova deri në 20 centimetra menjëherë”.

IDHULLI – “Ibra. Për mua ai është më i forti i të gjitha kohërave. Unë studioj “goditjet” e tij dhe përpiqem ta imitoj atë”.

PËRMIRËSIM- “Për të arritur në nivele të larta, në gjithçka. Në veçanti në kohët e lojës dhe në zgjedhjet që duhen bërë. Dhe pastaj unë duhet të jem në gjendje të bëhem edhe më teknik”.

Gazzetta: Trail for 21-year-old talent Lorenzo Lucca gets hotter

ZËRAT E MERKATOS – “Unë nuk i lexoj kurrë gazetat. Shikoj filma”.

PLAYSTATION – “Me cilin ekip luaj në FIFA? Me Juven”.

Mancini vëzhgon me kujdes përparimin e tij, por Lucca nuk e jep veten përballë mundësisë së thirrjes në ekipin kombëtar.

“Unë nuk kisha lexuar asgjë, betohem. Pastaj një mbrëmje Imborgia (agjenti) më telefonon në orën dhjetë e gjysmë dhe më thotë: ‘Mos i lexo këto budallallëqe, sepse janë të vërteta.’ Donte të më thoshte se Mancini po më vëzhgonte, por për momentin nuk do të më kishte thirrur. Pra lajmi ishte i vërtetë, por nuk do të përkthehej në diçka konkrete. Prandaj, donte të më thoshte Imborgia, mendo të punosh dhe të mos bësh fenomenin. Por me mua nuk ka asnjë rrezik: kam një besim të madh te vetja, por nuk bëj fenomenin”.E' asta per Lorenzo Lucca, l'attaccante: "alla Play gioco con la Juventus ..."

Allegri nga konferenca: Juve duhet të nxehë motorrët, Roma e Mourinho-s ka karakter. Dybala dhe Morata…

Allegri nga konferenca: “Juve duhet të nxehë motorrët, Roma e Mourinho-s ka karakter. Dybala dhe Morata…”

Vigjilje e Juventus-Roma. Në prag të një ndeshje të rëndësishme për Juventusin, të cilët duan të rikonfirmojnë formën e shkëlqyer të treguar para pushimit. Ka shumë dyshime sa i përket formacionit, për shkak të lëndimeve dhe kthimeve të amerikanojugorëve nga udhëtimet ndërkombëtare. Përveç kësaj, tema e rivalitetit me Mourinho-n.

Ka, pra, disa argumente që dalin në konferencën për shtyp të Massimiliano Allegri-t, drejtpërdrejt nga Allianz Stadium: “Sot e shoh të gjithë ekipin së bashku për herë të parë pas pushimit. Ne ishim tashmë me fat që u kthyen së pari italianët dhe europianët, me të cilët kam bërë disa seanca stërvitore. Gjatë natës erdhën amerikanojugorët dhe do të shohim se çfarë të bëjmë. Unë do të vendos formacionin nesër në mëngjes bazuar tek kushtet e lojtarëve”.

ROMA – “Një sfidë e rëndësishme, e cila shpesh ka sjellë me vete polemika (ok se në Itali polemikat janë pjesë e vendit, shton Allegri me buzëqeshje). Mourinho u ka dhënë atyre karakter, kanë 4 pikë më shumë se ne dhe për këtë arsye është një ndeshje e rëndësishme.

Nga këtu në ndalesën tjetër duhet të grumbullojmë pikë në mënyrë që të mos largohemi më tej nga pozicionet e larta. Ata janë teknikë, të shpejtë dhe shumë të rrezikshëm në topat joaktivë. Ne duhet të përgatitemi mirë dhe të nxehim motorrët përndryshe rrezikojmë të thyejmë kockat tona”.

MOURINHO – “Ai ka fituar shumë dhe unë e respektoj shumë, bën gjëra të caktuara herë pas here sepse është pjesë e personazhit. Për më tepër, ai gjest i duarve tek veshët me Manchester United e bëri në fund të një prej ndeshjet më të bukura të Juves, por në fund askush nuk e mban mend pse humbëm. Jam i kënaqur që ka ardhur në Itali një trajner me vlera të mëdha si ai”.

Image

RAMSEY – “Unë nuk kam pasur ndonjë sqarim me të, nuk ka asgjë për të sqaruar. Jam mbështetur tek ai shumë në fillim, u dëmtua, por më pas luajti të paktën dy ndeshje në ekipin kombëtar. Nesër nuk e di nëse do të luajë nga fillimi, por është një lojtar në të cilin mbështetem”.

DYBALA DHE MORATA – “Alvaro do të stërvitet me grupin sot, por grumbullimi varet nga sa e rrezikshme do të ishte të jetë në dispozicion nesër ose jo. Ne absolutisht nuk duhet të pengojmë punën e madhe të stafit mjekësor. Paulo, nga ana tjetër, është shumë prapa dhe sigurisht nuk do të jetë, do të shërohet brenda një jave ose maksimumi dhjetë ditë”.

KEAN – “Ai është mirë pak a shumë si gjithë të tjerët. Unë nuk kam vendosur ende asgjë, por pa Moratën zgjedhja e qendërsulmuesit do të binte ose mbi të, ose mbi Chiesa-n ose mbi Kaio Jorge…”Image

Pavel Nedved: Kritikat? Ka të tjerë që nuk fitojnë prej dhjetë vitesh. E ardhmja është e Juves…

Pavel Nedved përgatitet për Juventus-Roma: “Do të jetë e bukur, një ndeshje për t’u parë”. Gjithashtu për të konfirmuar se vështirësitë e fillimit të sezonit tani janë prapa shpatullave:

“Koha e përshtatjes është normale, ne kemi ndryshuar trajnerë edhe nëse është gjithmonë Allegri. Por tani nuk duhet të ndalemi, të tjerët po vrapojnë”. Pas menaxhimit të Sarri-t dhe Pirlo-s, shumë kritika ndaj klubit:

“Shpresoj që të gjithë e kanë kuptuar se ne kemi fituar një kampionat dhe dy kupa gjithsesi. Dhe të tjerët në dhjetë vjet nuk kanë fituar asgjë: kritikat janë të mira, por të jenë të drejta”.

JuventusFC on Twitter: "Vice President, Pavel Nedved to @JuventusTV: "We  were all waiting for this match, it is our duty to try to get through. The  lads are ready, something more is

Prandaj, nuk ka frikë nga detyrimi për të fituar: “Ne jemi mësuar me presionin, ata që duan të luajnë dhe punojnë te Juve duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë” fjalët e zëvëndëspresidentit të Juventusit në Panairin e Librit në Torino.

Nedved pastaj shpjegon projektin e ri teknik, i cili filloi me kthimin e Allegri-t:

“Vitet e fundit kemi fituar shumë me një skuadër më eksperte, tani po ndryshojmë dhe ndërtojmë diçka të rëndësishme. Ne kemi investuar në lojtarë të fortë, ka vështirësi por e ardhmja është e gjitha në anën tonë”.Future of Dybala and Ronaldo: That's what Pavel Nedved says - Ruetir

Pastaj kalohet në situatën ekonomike të klubeve të mëdha europiane: “Fair Play-i financiar nuk funksionon kështu, shpresoj që UEFA ta ketë vënë re. Ideja e duhur është të shpenzosh atë që fiton, duke u vetëfinancuar. Të mos shpenzohet më shumë sesa kjo, është një linjë që duhet të çohet përpara”.

Së fundi, për rastet e fundit të racizmit në Serie A: “Mënyra e duhur është identifikimi i tyre me kamera, siç kemi në Allianz Stadium.

Mjafton të kesh një sistem me kamera, këto janë investime minimale në krahasim me atë që shpenzon diçka tjetër dhe është minimumi për botën e sotme”.

Juventus Vice-President Nedved: "Competition In The League With Inter Is  Good"

Legjenda Boniek sulmon Agnellin! Ka bërë një gabim të madh…

Disa histori, sado të bukura, janë të destinuara të përfundojnë në mënyrë të trishtueshme. E tillë është historia e legjendës polake Zibi Boniek tek Juventus.

Transferimi i tij tek Roma dhe dashuria e hapur për ngjyrat verdhekuqe nuk janë honepsur nga Zonja e Vjetër, sidomos për tifon e tij të pahijshme. E të kujtosh që ai u bë “i bukuri i natës” pikërisht tek Juventus. Një nofkë që ju ngjit nga presidenti i ndjerë Gianni Agnelli për shkak të golave të shpeshtë të shënuar ai në mbrëmjet e Champions.

Ish mesfushori u rikthye të flasë për Juventus i intervistuar nga Il Messaggero dhe nuk munguan thumbat për Andrea Agnellin:

Boniek blames Agnelli for removing his star at the Allianz Stadium  -Juvefc.com

“ Roma më ka bërë magji dhe prandaj kam vendosur të jetoj këtu. Në Torino kam kaluar 3 vite të jashtëzakonshme por më pas marrdhëniet u tendosën për shkak se më hoqën yllin nga stadiumi. Ishte një vendim i Andrea Agnellit për të kënaqur tifozët që nuk më donin për shkak të tifozllëkut tim romanist.

Unë nuk kam ofenduar kurrë asnjë përvecse specifikova se një skuadër e rëndësishme si ajo bardhezi nuk kishte nevojë për ndihmën e drejtuesve për të fituar ndeshjet jashtë fushe (Calciopoli). Do të vijë një ditë ku Agnelli do të kuptojë se ka bërë një gabim të madh me mua.”

Boniek flet edhe për Romën:

“ Abraham nuk mund të bëjë skuadër i vetëm. Para se të vinte ai ishte Shomurodov që shënonte cdo ndeshje. Ama duhet thënë se Abraham është shumë i fortë. Më kujton Adebayor dhe Altobelli”- përfundoi ai.Zibi Boniek Should Be a Juventus Legend...but He Isn't | Bleacher Report |  Latest News, Videos and Highlights

Abraham qetëson Romën: Ndaj Juventusit…

Tammy Abraham është bërë futbollisti kryesor i Romës këtë edicion.

Sulmuesi anglez ka shkëlqyer me ndeshje të mira, gola dhe asistime ku falë formës së mirë u rikthye edhe në Kombëtaren angleze.

Megjithatë Abraham pësoi një lëndim në ndeshjen ndaj Hungarisë dhe shqetësoi të gjithë në Romë.

Por vet lojtari anglez i rikthyer në kryeqytetin italian pas ndeshjeve me Kombëtaren ka gëzuar të gjithë.

Roma luan këtë të diel në udhëtim te Juventusi dhe Abraham ka thënë se shpreson që do të luaj në këtë sfidë.

Opinion: Former Chelsea striker Tammy Abraham the perfect fit for Jose Mourinho's Roma rebuild in Serie A - Eurosport

“Jam mirë dhe shpresoj se do të luaj të dielën”, ishin fjalët e Abraham për gazetarët italianë në aeroportin e Romës pas mbërritjes nga Londra.

Roma për këtë takim do ta ketë të gatshëm edhe Lorenzo Pellegrinin që ishte në dyshim, derisa mungesa e madhe është ajo e Chris Smalling.Tammy Abraham returns to Rome, hopeful to play versus Juve - RomaPress.net

Sa përfundon Juventus-Roma, ish-lojtari që veshi fanelat e të dyjave diplomat: “Për mua mbaron 1-1”

I intervistuar nga La Repubblica, Medhi Benatia, ish-lojtari i Juventusit dhe Romës, foli për ndeshjen e madhe të planifikuar për të dielën në Allianz Stadium në Torino:

“Nuk do të ketë një vlerë të ndryshme nga ajo që ka çdo vit. Si gjithmonë, do të të jetë një ndeshje e rëndësishme mes dy prej shesheve kryesore në Itali. Juve nuk po kalon një periudhë të mirë, ndoshta sepse po fillojnë nga një cikël i ri. Duhet t’i japim pak kohë ekipit dhe Allegri-t, i cili i njeh mirë si klubin ashtu dhe ambientin. Duhet durim”.

Allegri dhe Mourinho janë dy trajnerë aq të suksesshëm sa janë të ndryshëm në mënyrat dhe idetë e lojës. Trajneri i Juventusit gjithmonë ka preferuar të fitojë me të famshmen ”corto muso”, duke menduar së pari të mbrohet më shumë sesa të sulmojë.

Përkundrazi, ai i verdhekuqve është një trajner përfundimisht më ofensiv. Duke folur për dy trajnerët, Benatia zbuloi:

“Ata janë dy trajnerë të mëdhenj, të dy kanë fituar shumë. Por le ta pranojmë, kurrë nuk kam parë një trajner të shënojë në minutën e nëntëdhjetë e tre, kurrë nuk kam parë një trajner të bëjë një gabim për të shmangur një gol.

Në fund diferenca bëhet nga lojtarët që dalin në fushë. Sigurisht, me dy mjeshtra si ata në stol, mund të japin diçka më shumë”.

Benatia: "Dopo Juve-Napoli è stata dura. Potevo tornare a Roma"

Vitin e kaluar Roma e Fonseca-s fitoi shumë, por gjithmonë hasën vështirësi kundër emrave të mëdhenj. Çfarë mund t’i ketë kthyer skuadrës Speciale One? Benatia nuk ka dyshime:

“Mourinho është dikush që shton shumë, është ai që di të fitojë, arrin dhe sjell trofe. Ai është një nga trajnerët në botë aktivë që ka fituar më shumë, i jep diçka më shumë lojtarëve. Edhe pas një mijë pankinave ende ka entuziazmin e një trajneri 30-vjeçar: një pasion të pafund.

Unë kam qenë me fat që e takova dhe bisedova pak me të në Katar, dhe menjëherë e kupton se është një trajner i madh, që merr frymë nga futbolli dhe që një lojtar të gjejë një trajner të tillë është fat i jashtëzakonshëm”.Il pallone racconta: Medhi BENATIA

Van der Sar ekzalton de Ligt: “Është top player, më kujton Cristiano Ronaldo-n”

Me këmbëngulje dhe durim, dhe punë të palodhur, Matthijs de Ligt po krijon një hapësirë ​​të rëndësishme në Juventusin e Massimiliano Allegri-t: ai, i cili me Ajax eliminoi ekipin e Juventusit në Champions League, i fundit i udhëhequr nga trajneri livornez përpara pauzës dy vjeçare.

Falë atij sezoni, mbrojtësit holandez iu dha “Golden Boy”, çmimi për lojtarin më të mirë Under 21: tani, për de Ligt, ka ardhur momenti i pjekurisë futbollistike.

“Matthijs te Juventus ka dy mjeshtra si Chiellini dhe Bonucci, por ai gjithsesi po luan shumë. Vlera e de Ligt është e padiskutueshme, por të mos harrojmë se është 22 vjeç. Disa kritika janë normale, ai është pjesë e futbollit: Matthijs është një djalë që i do sfidat”.

Duke folur për mikrofonat e Tuttosport, Edwin Van Der Sar, ish-portier i Manchester United dhe Juventus, menaxher i përgjithshëm i Ajax-it dhe jurist i çmimit “Golden Player” (më i miri mbi 21 vjeç), foli për momentin që po përjeton ish-lojtari i tij.

“Ai është një top player dhe ka një mentalitet të madh: punon shumë për t’u përmirësuar. Unë nuk e kam parë atë në stërvitje për dy vjet e gjysmë, por ju siguroj se në atë kohë luante me ne, si shpirt gjithmonë më ka kujtuar të riun Cristiano Ronaldo të cilin e kisha si partner te Manchester United. De Ligt, edhe herët në mëngjes, kur nuk ishte në fushë, mund ta gjeje në palestër”.