Nga Spanja: tjeter pretendente per Chiesa!

Juventus vazhdon te marre oferta treshifrore nga jashte Italise per sherbimet e Federico Chiesa.

Fantazisti bardhezi vazhdon te dhuroje ndeshje mbreselenese ne Itali dhe jashte saj duke terhequr gjithnje e me shume vemendje.

Pas ofertave nga Chelsea, Liverpool, Bayern dhe Newcastle, listes i shtohet edhe Reali i Madridit. Gjigjandet spanjoll kerkojne nje lojtar qe te beje diferencen ne fazen sulmuese.

Sipas DonDiario.com, Real eshte gati te ofroje Hazard ose Asensio te cilet vleresohen reapektivisht 30 dhe 40 milione euro secili dhe nje shifer e majme per Juven.

Bardhezinjte do te perpiqen ti rezistojne edhe kesaj oferte te bindur se palet Chiesa mund te jape endr shume per ekipin.