Juve-Roma, ja tre gjërat interesante që nuk i vutë re

Juve Roma: tre gjërat që nuk i keni vënë re. Përveç fitores së katërt radhazi, polemika mbi arbitrimin e Orsato-s dhe ndeshjen e tretë radhazi me portënbe paprekur. Tre episode që i shpëtuan vëmendjes së shumicës.

1. Kthimi special në Allianz Stadium

Para startit të ndeshjes shikohet një kthim i mirëpritur në barin e Allianz Stadium. Stephan Lichtsteiner, protagonist në ciklin e 9 kampionateve rresht, ngjyros nxehmjen e ndeshjes së madhe.

Ish-mbrojtësi zviceran përshëndet të gjithë anëtarët e stafit të Massimiliano Allegri-t, duke rezervuar një përqafim të ngrohtë dhe një bisedë të gjatë me zëvendës trajnerin Landucci.

Juve Roma: le tre cose che non hai notato

2. Zaniolo u dëmtua, tifozët reagojnë kështu

Në minutën 26, Nicolò Zaniolo detyrohet (për fat të keq) të largohet nga fusha për shkak të dëmtimit, edhe një herë kundër Juventusit.

Tifozët e Juventusit e kuptojnë momentin dhe shoqërojnë largimin e xhevahirit të Romës me disa duartrokitje. Gjest i bukur i fair-play.

Nicolo Zaniolo scheduled to undergo knee scans - RomaPress.net

3. Mourinho në sallën e konferencave: “Pse është bosh në Romë?”

Batutë e bukur por thumbuese nga José Mourinho kur hyri në dhomën e konferencave për deklaratat klasike pas ndeshjes.

Trajneri portugez, i befasuar kur e pa atë të mbushur me gazetarë dhe njerëz të punës, tha: “Pse në Romë është bosh?”.

Jose Mourinho admits 'emotional connection with Newcastle' but remains  committed to Roma - Eurosport

La Gazzetta dello Sport: Ja cilat janë dy lëvizjet e Mourinho-s për të gjunjëzuar Juven këtë mbrëmje

Numrat e mbrojtjes së Romës sigurisht që nuk duhen hedhur poshtë. Me 8 gola të pësuar deri tani, aktualisht është mbrojtja e katërt e kampionatit.

RUI PATRICIO – Natyrisht, megjithatë, ekipet e Mourinho-s kanë përfaqësuar gjithmonë një garanci nga pikëpamja e soliditetit mbrojtës dhe për këtë arsye pretendohet gjithnjë e më shumë. Nuk është rastësi, në fund, që Rui Patricio është një nga portierët më të angazhuar në kampionat, megjithatë, pothuajse gjithmonë po bën shumë mirë. Por sonte, rreziqet do të rriten.

KARTAT E JUVES – Është e vërtetë që Juventus nuk do të ketë as Morata-n as Dybala-n (ky i fundit, për më tepër, as nuk është grumbulluar), por me Chiesa dhe Kean – ose alternativisht Bernardeschi – me siguri janë në gjendje të shqetësojnë verdhekuqtë.

KUNDËRLËVIZJET- Pra, duke pasur parasysh karakteristikat e shpejtësisë së kundërshtarëve, mantra do të jetë ajo e mos dhënies thellësi bardhezinjve, duke filluar me një mbrojtje mjaft të ulët. Rreziqet mund të rriten nëse Juve merr drejtimin. Në atë pikë, Mourinho do të ketë studiuar një strategji për të avancuar qendrën e gravitetit pa e detyruar mbrojtjen në një kundër një në hapësirat e hapura.

Në çdo rast, nga ky këndvështrim Ibanez dhe Mancini – edhe pse ndonjëherë mungojnë në pozicionim – japin garanci me shpejtësinë (veçanërisht braziliani) dhe për këtë arsye shqetësimi legjitim është i menaxhueshëm. Nga ana tjetër, me Smalling jashtë për shkak të dëmtimit, e vetmja alternativë është Kumbulla, të cilin Mourinho e përdor aktualisht me minuta të pakta në kampionat.

ALTERNATIVAT – Thënë këtë, me Juven e Allegrit si kundërshtar, është e arsyeshme të presësh disa shpikje, veçanërisht në rast nevoje, të tilla si zgjatimi i Ibanez si mbrojtës i majtë dhe përfshirja e Kumbullës në mesin e lojtarëve të qendrës. Mbrojtja do të ishte më e mbuluar, veçanërisht nëse do të kishte një rezultat për t’u blinduar. Ashtu siç do të donte Special One.

Juventus-Roma, njihuni me të grumbulluarit dhe formacionet e mundshme (FOTO)

Juventusi dhe Roma janë gati për të luajtur sot (e diel) derbin e vlefshëm për javën e tetë në Serie A, ndërsa dy ekipet pritet të kenë nga disa mungesa.

Bianconerët presin Romën sonte në Allianz Stadium me ndeshjen që pritet të fillojë nga ora 20:45.

Alvaro Morata është shëruar pjesërisht nga një dëmtim dhe ai do të thirret për ndeshjen e sotme.

Image

Sidoqoftë, spanjolli nuk ka gjasa të fillojë, me Massimiliano Allegrin, i cili mund të zgjedhë Moise Kean, Federico Chiesa dhe Federico Bernardeschi në sulm.

Alex Sandro, Danilo dhe Rodrigo Bentancur u kthyen nga detyra ndërkombëtare të premten në mbrëmje, por vetëm mbrojtësi i majtë brazilian do të pushojë me Danilom dhe Bentancur që pritet të hidhen në fushë si titullar.

Juventus-Roma, i convocati di Fonseca: torna Fazio, prima chiamata per  Estrella

Sulmuesi i Romës, Tammy Abraham është në dispozicion, por nuk është aq i aftë sa të përfshihet në formacionin titullar të Giallorossëve.

JUVENTUS (4-4-1-1) : Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Chiesa; Bernardeschi; Kean. Trajner. Allegri

ROMA (4-2-3-1) : Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Cristante, Veretout; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Shomurodov. Trajner.: Mourinhohttps://www.photojoiner.net/image/42HqXvce

Max Allegri ka tre javë për të harruar të kaluarën dhe dizenjojë të ardhmen e Juves

Njëzet e një ditë. Tre javë. Jemi tashmë në bërjen e llogarive? Jo, por llogaritë ende dalin në sipërfaqe, duke pritur që të përcaktohen mirë.

Juve, i freskët nga tre fitoret në kampionat, tani duhet të përmirësojë rikthmin e saj, duke fituar kundër skuadrave të forta – Roma – dhe fushave me peshë, San Siro me Inter-in të zemëruar pas Lazio-s.

TRE JAVË – Të gjitha në shtatë ditë. E cila do të jetë vetëm parashikimi i një rruge të ndërlikuar sensacionale, por edhe zbuluese. Çfarë është Juvja? Ky mini cikël do të na tregojë, jo çuditërisht i përcaktuar nga Allegri si ‘vendimtar’.

Nga pushimi i nëntorit do të kuptohet se si dhe çfarë mund të bëjë Juventusi në këtë kampionat, duke supozuar tani që 6 pikët në Champions League janë tashmë një pjesë e mirë për të synuar një kualifikim të lehtë.

Vëmendja, përveç ndeshjeve të mëdha, sigurisht që do të jetë për ndeshjen në transfertë në Verona dhe Fiorentina në Allianz Stadium (së pari do të jetë Sassuolo në shtëpi).

SËRISH FIORENTINA – Ja, duke folur për ekipin vjollcë: kjo ishte ndeshja në të cilën Juve kuptoi se kishin humbur trenin e kampionatit. Pastaj pati një pauzë. Krishtlindjet. Dhe një kthesë nuk u pa kurrë në kampionat. Gjithashtu këtë herë vjen pak para një ndalese: gjithçka do të duhet të jetë ndryshe.

Allegri dhe Mourinho, kur fitorja vlen më shumë se çdo gjë: ja numrat

Të ngjashëm por të ndryshëm: Massimiliano Allegri dhe José Mourinho do të jenë protagonistë kundër njëri-tjetrit në ndeshjen e kësaj mbrëmjeje në Allianz Stadium në Torino mes Juventusit dhe Romës.

Prozhektorët e stadiumit do të përqendrohen më shumë tek ata sepse kurrë më parë ndeshja mes bardhezinjve dhe romakëve nuk është luajtur në stol si këtë vit.

Allegri dhe Mourinho do të marrin vëmendjen e të gjithëve, deri tani ne jemi mësuar t’i njohim ata, të dyve u pëlqen të jenë në qendër të vëmendjes, ndoshta me tone të ndryshme, por me të njëjtin qëllim përfundimtar: fitoren. Ata kujdesen pak për të ashtuquajturën “lojë e mirë”, gjëja kryesore është qëllimi që justifikon mjetet.Mourinho and Allegri bewitched by the Colosseum: Juventus-Roma has already  begun

KURRË MIQ – Max dhe José pa dyshim që respektojnë njëri-tjetrin, por simpatia për ta është një gjë tjetër. Rivaliteti i tyre filloi në 2009 kur Mourinho ishte në stolin e Interit, ndërsa Allegri po stërviste Cagliarin në sezonin e parë në Sardenjë.

Trajneri aktual i Juventusit fitoi çmimin Panchina d’Oro 2008/09, i cili befasoi jo pak portugezin që thoshte:

“Jam i lumtur që kam fituar çmimin e dhënë nga lojtarët në Oscarin e futbollit. Votat e trajnerëve? Fakti që kam marrë 6/7 preferenca është surprizë pozitive”.

Italian boss in frame to replace Jose Mourinho at Manchester United

Si toskan i mirë, Allegri u përgjigj në mënyrë të ngjashme: “Për të më bërë të humbas durimin, duhet shumë, ai duhet të bëjë shumë shaka para se të më nervozojë.

“Dy sezone më vonë, Max ulet në stolin e Milanit kampion dhe tek Le Iene e përshkruan si më poshtë Mou-n: “Herë pas here ai është patetik, gjithmonë përsërit të njëjtat gjëra pa pushim dhe bëhet banal. Ai është shumë i mirë, por pas arrogancës së tij fsheh pasiguri”.

NUMRAT – Massimiliano Allegri dhe José Mourinho janë përballur 8 herë, bilanci i të cilëve është në favor të portugezit me 4 fitore ndërsa 2 janë sukseset e Max dhe 2 barazime. Trajneri krenohet me një mesatare prej 2.08 pikësh në 401 ndeshje, ndërsa Mou është 2.18 me 83 ndeshje.

The five best available managers and their records... - Football365

Mourinho në palmaresin e tij mund të numërojë deri në 25 trofe të fituar, me 2 Champions League dhe 2 Uefa / Europa League Cup në arenën ndërkombëtare. Ky detaj i fundit është ajo që mungon në karrierën e Allegrit – me 13 trofe të fituar – që u dorëzua dy herë në finalen e Champions League me Juventusin e tij në 2015 dhe 2017.

NDESHJA E FUNDIT – Ishte 7 nëntor 2018 kur Mourinho zbriste në Allianz Stadium me rikthimin e tij në Manchester United 1-2 në minutën e 90-të. Gjatë gjithë ndeshjes, dhe veçanërisht pas avantazhit të Juventusit me Cristiano Ronaldo-n, tifozët vendas u tallën me Mou-n ashtu siç bëhet me një armik të vjetër. Kështu për portugezin vjen momenti i hakmarrjes në vërshëllimën e trefishtë të fundit me gjestin e dorës në vesh si për të thënë “nuk ju dëgjoj!” Një episod që nuk i pëlqeu Bonucci-t dhe Chiellini-t që shkuan drejt tij për të kërkuar shpjegime.

Këtë verë Roma zgjodhi José Mourinho-n në përpjekje për të zvogëluar hendekun me emrat e mëdhenj në kampionat, Massimiliano Allegri u kthye në stolin e Juventusit për të rikthyer triumfin në kampionat. Për një natë, sidoqoftë, Juventus-Roma do të jetë shumë më tepër sesa një ndeshje e thjeshtë, në qendër të vëmendjes do të jenë dy trajnerët që do të na japin një sfidë brenda sfidës me qëllimin e zakonshëm në kokë: fitoren.Allegri vs Tuchel - A fascinating battle between two different philosophies  -Juvefc.com

Juve, ndaj Romës për të thyer tabunë: nuk ndodh që nga korriku i 2020

Juventusi do të përballet me Romën këtë të dielë në ndeshjen e parë pas pushimit ndërkombëtar, me djemtë e Massimiliano Allegri-t që kërkojnë të ndërtojnë një seri pozitive siç kishin arritur deri para pauzës.

Dhe ndërsa ndeshja në Allianz Stadium do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme për Juven që të përpiqet të kthehet në garë për titullin e Serie A, do të jetë gjithashtu disi personale midis Jose Mourinho-s dhe Allegri-t.

Juve-Roma, ndeshja e madhe e javës së tetë të Serie A. Juventus, e nis sërish kampionatin aty ku e la, nga tre fitore radhazi, tashmë është vënë në kërkim për të katërtën për të vazhduar të ngjitet në renditje dhe të ndërpresë një rrugëtim negativ që ndodh që nga korriku 2020.

Champions Juve fall to Roma - Juventus

Në fakt, që nga koha e Maurizio Sarri-t, Zonja e Vjetër nuk ka arritur të grumbullojë katër fitore radhazi në kampionat. Pirlo u përpoq pa ndonjë fat të veçantë. Allegri do të provojë përsëri nesër, duke shpresuar për një përfundim më të mirë.

Siç dëshmohet nga të dhënat e Transfermarkt.com, Mourinho është një nga të paktët menaxherë që ka një rekord pozitiv kundër trajnerit të Juventusit, duke e mposhtur atë 4 herë në 8 ndeshje, duke humbur dy dhe barazuar dy herë gjithashtu.

Dhe kështu, është goxha e qartë se Allegri do të kërkojë të ndryshojë situatën dhe t’i japë fund tabusë së tij me Mourinho-n në ndeshjen që mund të përfaqësojë një pikë kthese për ekipin e tij gjatë sezonit.Juventus - Roma: photos - Juventus

Cilët janë sulmuesit më të vlefshëm në Serie A? Transfermarkt thotë Lautaro Martinez, prapa tij Chiesa: ja renditja e plotë

Serie A është gati të rifillojë pas pushimit për ekipet kombëtare. Milani pas problemit të shfaqur me portierin, me dëmtimin e Maignan, pret Ibrahimovic dhe përqafon Giroud; Interi është duke pritur për Lautaro-n dhe Correa-n, ndërsa shijon Dzekon tashmë në dispozicion; Juventus ëndërron me Chiesa-n sulmues këtë muaj të fundit, gati për të mirëpritur përsëri Paulo Dybala-n dhe Alvaro Morata-n.

Abraham ndalet për Romën, Vlahovic kthehet te tifozët e tij me Fiorentinën. Sulmuesit ngrohin motorët e tyre në një fazë tashmë të rëndësishme të sezonit, të gatshëm për t’i bërë ekipet e tyre të ëndërrojnë, duke shënuar. Por kush është ai që vlen më shumë?

Në Itali, Lautaro Martinez, numri 10 i Inter-it dhe qendërsulmuesi i Argjentinës, është në komandë: askush nuk vlen, sipas transfermarkt, aq sa Toro në Serie A. Dhe kush qëndron pas tij? Surpriza, të cilat ngjiten në hierarki dhe përmbysin atë që dukej se ishte një rend i paracaktuar. Ah, dhe në 10 të parët nuk ka asnjë nga Milan…

9. Nicolò Zaniolo, sulmues i Romës: 40 milionë.

8. Hirving Lozano, sulmuesi i Napoli-t: 45 milionë.

7. Alvaro Morata, sulmuesi i Juventus-it: 45 milionë.

6. Lorenzo Insigne, sulmuesi i Napoli-t: 48 milionë.

5. Dusan Vlahovic, sulmuesi i Fiorentinës: 50 milionë.

4. Paulo Dybala, sulmuesi i Juventus-it: 50 milionë.

3. Victor Osimhen, sulmuesi i Napoli-t: 60 milionë.

2. Federico Chiesa, sulmuesi i Juventus-it: 70 milionë.

1. Lautaro Martinez, sulmuesi i Inter-it: 80 milionë euro.

Më pak gola, më pak golashënues, ja si po e zëvëndëson Juve mungesën e Cristiano Ronaldo-s

“Të shënosh më pak, të shënojnë të gjithë” në zemër të industrisë italiane ka gjithmonë një efekt të caktuar. Kjo është receta që Juve vendos në fushë nga bindja dhe nevoja, nevoja për të ri-shpikur veten pas lamtumirës së Cristiano Ronaldo-s, një lojtar me një mesatare prej 33,7 gola në sezon në tre vitet e tij te Juventus.

Në vendin e tij nuk mbërriti asnjë bomber rrace: përgjigja “sasiore” ishte ripopullimi i repartit me një djalosh që shpreson për të ardhmen, si Moise Kean, menjëherë pas ardhjes së një perspektive tjetër afatgjatë si Kaio Jorge. Përgjigja “cilësore” është më shumë Paulo Dybala i ri: praktikisht një blerje në krahasim me sezonin e kaluar të trazuar.

MË PAK GOLA – “Të shënosh më pak”, me siguri. Pas 7 javësh, Juve ka shënuar 11 gola: ishin 14 me Pirlo-n dhe 13 me Sarri-n. Zonja nuk shënonte kaq pak që nga viti i famshëm 2015-16, ai i nisjes tronditëse dhe rikthimit të madh:


Atëherë ishin 9, në fund të sezonit do të ishin “vetëm” 75, sulmi i tretë i kampionatit, por duke pësuar 60% të golave ​​më pak se nga mbrojtja e dytë (Napoli, 20 me 32).

Dhe në fakt, për të gjakosur klasifikimin këtë vit nuk kanë qenë aq shumë golat e shënuar sa aftësia për të mbyllur portën: për ndeshjen e parë pa pësuar ishte e nevojshme të pritej për javën e shtatë, duke arritur në gjashtë të mëparshmet të fitonte vetëm kur ishin shënuar tre gola (kështu që sulmi funksionon) sepse në anën tjetër ishin pësuar dy.

MË SHUMË GOLASHËNUES – “Të shënojnë të gjithë”, sepse pa portugezin çështja është bërë nevoja për të gjetur thesarin e golave të sigurta të ardhura nga Ronaldo (sidoqoftë i mësuar me fillimin relativisht të “ngadaltë”), që kishte qenë 3 gola në shtatë javë në vitin e parë në Torino, pastaj 3 gola por me një ndeshje më pak me Sarri-n dhe madje 6 me dy ndeshje më pak me Pirlo-n.

Por nëse 14 golat në të njëjtën pikë vitin e kaluar ishin shënuar nga pesë lojtarë, dhe nga shtatë 13 golat e dy viteve më parë, këtë vit tashmë janë tetë golashënues të ndryshëm:

Dybala, Morata dhe Locatelli 2 gola, një për kokë për Chiesa, Cuadrado, de Ligt, Kean dhe Bonucci. Duke pasur në konsideratë Champions League, shtohen edhe Alex Sandro dhe numri rritet në nëntë. Kooperativa e golave.

KUSH MUNGON – Dhe apelit ende i mungojnë lojtarët ofensivë nga të cilët Allegri pret një kontribut: “Duhet të gjejmë 75 gola dhe në këtë aspekt ekipi ka potencial të madh,” thoshte trajneri ditën e prezantimit.

“Rabiot ka cilësi të rëndësishme, si mesfushor ai duhet të bëjë shumë më tepër se 3 golat e vitit të kaluar. McKennie është një lojtar që tregon se e ka instinktin e golit, është i ftohtë para portës dhe është i mirë me kokë.

Jam me fat që kam shumë lojtarë me gola në këmbë, si ata, por edhe Morata, Dybala, Chiesa, Bernardeschi, Kulusevski”. Dhe ndërkohë, kanë mbërritur Kean dhe Kaio Jorge.

Objektivi tashmë është vendosur në mënyrë ambicioze në fazën para-sezonale për dy mesfushorët rreth asaj shifre të dyfishtë që mund të pritet nga Morata, Dybala dhe Chiesa, kur të arrijë edhe dikush tjetër nuk është e pamundur të mbahen ritmet e së kaluarës.

Juventus-Roma ndizet pa filluar akoma, Cuadrado “plàs” në tokë mbrojtësin e Romës (VIDEO)

Java e tetë e Serie A rezervon për Juventusin një ndeshje të nivelit të lartë. Në Allianz Stadium vjen Roma e Jose Mourinho e cila deri tani ka bërë shumë mirë duke qenë në katër vendet e para të kampionatit.

Sfida mes dy skuadrave ka qenë gjithmonë e ndezur dhe me lojë të pëlqyeshme, shpesh e mbyllur mes polemikash e debatesh të shumta. Edhe kësaj radhe duket se ka patur disa ndezje pa nisur akoma.

Në ndeshjen mes Uruguajit dhe Kolumbisë që u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0, nuk ishin lojërat e kampionëve në fushë që shkaktuan diskutim, por një bërryl me Juan Cuadrado dhe Matias Viña si protagonistë.

Episodi që shkakton diskutim vjen në minutën 63, kur lojtari i Juventusit dhe ai i Romës gjenden krah për krah: Cuadrado mbron topin, pastaj vendos të gòdasë Vinña me bërryl.

Gòditja duket e vulnteshme, por jo për arbitrin, i cili ndëshkon kolumbianin thjesht me një karton të verdhë. Atmosfera e kampionatit tashmë po ndihet: ndeshja e parë pas pushimit do të jetë Juventus-Roma.

Të dy, megjithatë, vështirë se do të jenë të pranishëm: kthimi në Itali do të jetë edhe një herë afër ndeshjes.

Chiesa brilant, Bernardeschi dhe Bentancur japin shpresë, mbrojtja blind: ja notat e ndeshjes

Fino alla fine. E vuajtur. Që na mban gjallë. Për t’u përsëritur të gjithëve se ky është Juventus: gjak dhe centimetra, tërbim dhe fitore. Fitorja e Juves, e arritur kundër kampionëve në fuqi Chelsea:

Zonja është kthyer dhe e bëri në një mbrëmje gala, duke i dhënë vetes emocionet e 1-0 që shenjtëron përfundimisht Federico Chiesa-n.

Ai është njeriu shtesë, është njeriu i caktuar nga fati për të vënë numrin shtatë në prapavijë dhe për të gjurmuar një histori të re. Gola shumë të rëndë.Image

 

Por është një performancë e përgjithshme e nivelit më të lartë. Në veçanti ai i dy qendërmbrojtësve: për t’u bërë përsëri i madh, tha Allegri, duhet të jesh përsëri një bunker.

Për ndeshjen e dytë radhazi në Champions League, Juve ndryshon fatin e saj sepse ndryshon mënyrën e sjelljes në atë anë të ndeshjes. Tani, kthesa edhe në kampionat. Po, po mund të bëhet.

Szczesny 6.5 – Kur del tek topat e lartë jep siguri të rigjetur. Është në ato netët me frymëzim, ku ka siguri, garanci. Aty ku praktikisht asgjë nuk është e gabuar.Image

Danilo 6.5 – Nga ana e tij Chelsea përpiqet të depërtojë një herë, dy herë, tre herë dhe pastaj vazhdon kështu. Ngre murin brazilian, pastaj kur presioni është shumë i madh, ja ndihma nga Kolumbia me Cuadrado-n që bën anësorin.

Bonucci 7.5 – Trashëgoi në markim Lukaku-n nga shoku i tij Chiellini. Për pjesën e parë e dominoi. Në të dytën, e asgjësoi. Nuk gabon praktikisht asgjë: mbrëmja perfekte.

De Ligt 7 – Dje Chiellini e lavdëroi më shumë seç duhej, sot zuri vendin e tij si surprizë. Pa të meta, demonstroi qartësinë dhe saktësinë taktike të një lojtari të nivelit të lartë.Image

Alex Sandro 6.5 – Ka klientë të pakëndshëm para tij edhe pse Azpilicueta nuk shtyn në krahun tjetër si Alonso. Edhe kur Chelsea ngre pressingun, mbahet fortë dhe i sigurt.

Bentancur 6.5 – Allegri i kërkoi më shumë futje, më shumë mprehtësi para portës, më shumë prezencë në anët e portierit kundërshtar. Luan një ndeshje me përpjekje dhe sakrifica të mëdha, shumë vrapime, pressing dhe mbrojtje. (nga 83′ Chiellini pv)

Locatelli 7 – Përpara ka një regjisor kandidat për të Top të Artë dhe mesfushorë sulmues të shkëlqyer. Është nata e tij e parë në Europë në Allianz Stadium, nuk vuan apo paguan çmimin e debutimit dhe merr drejtimin e regjisë.Image

Rabiot 5.5 – Kur hedh në dreq kundërsulmin e golit të parë të mundshëm, mendon për fjalët e djeshme të Allegrit: “ai duhet të jetë më i ashpër”. Një përgjigje shumë e ëmbël dhe e butë. (nga 76′ McKennie 5.5 – humbet një top dhe nuk arrin të bëjë një faull taktik dhjetë minuta nga fundi, duke rrezikuar t’i japë Chelsea barazimin. (Në kundërsulm).

Cuadrado 7 – Sfida me konturet e së kaluarës vjollcë që ishte me Marcos Alonso-n është një provë e rezistencës, e përsëritur pa pushim. Pasi Juventus kalon përpara fillon të bëjë mbrojtjen e krahut me pesë lojtarë.Image

Bernardeschi 7 – Është Allegrata par excellence: falso nueve, jashtë Kean, për të hequr busullën nga tre mbrojtjet e Chelsea-t. Ndihma për Chiesa-n kujton netët në Angli: shpërdoron dyfishimin, del me duartrokitje. (nga 65′ Kulusevski hyn për të galopuar në hapësira të lëna bosh por shumë pak i dukshëm).

Chiesa 8 – Luan një ndeshje të madhe dhe merr përgëzimet e të gjithëve. Përshëndet filozofët e futbollit spektakolar ku edhe një herë argëton me prezencën e tij. Pothuajse nuk gabon asgjë. (nga 76′ Kean pv).Image